Mas Tun s-a mutat

Mas Tun s-a mutat pe mastun.com şi sunteţi aşteptaţi să vizitaţi noul site, acesta nu va fi şters, dar ştirile vor apărea pe noul site.

Sfârşitul Raliului Dakar 2011

Etapa cu numărul unsprezece a fost câştigată de Nasser Al-Attiyah, urmat în clsamentul etapei de Stéphane Peterhansel şi de Carlos Sainz.
   Etapa a doisprezecea a fost câştigată de către Carlos Sainz, urmat în clasamentul etapei de către Giniel De Villiers, iar locul trei a fost ocupat de Nasser Al-Attiyah.
   Etapa cu numărul treisprezece i-a adus adus ghinion lui Nasser Al-Attiyah care a ieşit pe locul 13 şi a câştigat Raliul Dakar 2011, fiind urmat în clasamentul final de către Giniel de Villiers, al treilea loc fiind ocupat de către Carlos Sainz.
10. Matthias Kahle           SMG         + 15h11m56s
    Românul Many Gyeneş a terminat Raliul Dakar la categoria moto pe poziţia cu numărul 17, o poziţie foarte bună pentru românul care a participat la raliu cu o motocicletă KTM 690, iar Butuza a terminat în top 20 la categoria motoarelor de peste 450 de centimetri cubi.
    La camioane, rusul Vladimir Chagin a câştigat ediţia de anul acesta conducând un Kamaz.
    Câştigătorul primei poziţii la categoria moto este Marc Coma care câştigă al doilea titlu consecutiv.
   Felicitări românilor pentru locul obţinut şi sperăm ca anul viitor să se plaseze pe poziţii mai bune în clasament, dar bine şi-aşa!